Wiadomości

WOŚP: Na pewno padł rekord!

Dodano:
garwolin - WOŚP: Na pewno padł rekord!

Podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym powiecie padł rekord w zebranej kwocie. Według najświeższych wyliczeń 141 wolontariuszy zebrało 65 tys. zł. Na tym nie koniec, bo wciąż do siedziby sztabu przynoszone są orkiestrowe puszki.

Wczorajsza największa w Polsce akcja charytatywna miała jeden, najważniejszy cel – zbiórkę pieniędzy dla rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Głównym miejscem wielko orkiestrowych imprez była siedziba sztabu WOŚP w CSiK. Tu od samego rana można było włączyć się w akcję pomocy chorym dzieciom. Był specjalny pokaz kreskówki. Datki do tekturowej puszki zastępowały bilety. Popołudniu wystąpiły dwa zespoły – Para Bellum oraz Chałturnicy.

REKLAMA:


Wieczorem, przez pół godziny, sceną zawładnął taniec nowoczesny. W kolejnych odsłonach prezentowali się tancerze z grup WG2 i WG3, działających przy CSiK. Wystąpiły także cheerleaderki z zespołów Flash Junior oraz Flash Senior.
Wiele emocji wzbudziła tradycyjna licytacja orkiestrowych gadżetów. Unikalny kubek 19. Finału „poszedł” za 100 zł. Za kurtki, czapki, bluzy, kalendarze z czerwonym serduszkiem do puszki lądowały kwoty ok. 50 zł. Najwięcej emocji wzbudziła licytacja roweru, przekazanego przez Marka Jańca, przewodniczącego garwolińskiej rady miasta. Od ceny wywoławczej – 200 zł – dwie osoby podbijały stawkę o 10 zł. Skończyło się na 610 zł. Ciekawym przedmiotem był rysunek złożony z 8 tys. kresek wykonanych długopisem. Dzieło zostało sprzedane za 200 zł. Garwolińskie granie na rzecz orkiestry Jurka Owsiaka zakończyło światełko do nieba. Przez cały dzień pieniądze z puszek wolontariuszy liczyli pracownicy Banku Pekao SA o/Garwolin.
Na rzecz orkiestry odbyły się imprezy w innych miejscach w powiecie garwolińskim. Trzy koncerty, sprzedaż gadżetów WOŚP i światełko do nieba – tak wyglądała kwesta w Pilawie. W Łaskarzewie zorganizowano dyskotekę, z której wpływy (1300 zł) przekazano do garwolińskiego sztabu.
Według informacji z godz. 10.30 w powiecie garwolińskim zebrano 65 tys. zł. Jednak jeszcze kilku wolontariuszy nie zdało puszek. Wiadomo już teraz, że padł rekord, bowiem rok temu uzbierano ponad 61 tys. zł.

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 16

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Parafianko (, #IP 8c997a742d) Odpowiedz

jesteś naiwna od kiedy kler dba o jakie kolwiek dobro.Jedyne dobro jakie znają to własne. A co do wstydu to oni go nie mają ,ale ciemny lud tego nie widzi.

kwota zebrana 66.996.58 pln (, #IP 856c8139d8) Odpowiedz

xxxx (, #IP 6c94ec903f) Odpowiedz

Gratulacje dla wszystkich.Ciekawi mnie ile pieniędzy zebrali harcerze przed kościołem Przemienienia Pańskiego.Celem była zbiórka na koncert Arki Noego,który odbędzie się 16.01.2011.Kościół powinien włączyć się w zbiórkę ale na rzecz ORKIESTRY Arka sobie radzi a dzieciom trzeba pomagać przecież kościół walczy o dobro dzieci?Proboszcz powinien się wstydzić.Parafianka